قیمت جدید نفت سفید ، نفت كوره و LPG


بر اساس اخبار جدید رسیده، قیمت نفت‌گاز نیروگاهی 350 تومان و نفت كوره نیروگاهی 200 تومان تعیین شده است؛ نفت كوره حرارتی نیز 200 و نفت سفید 100 تومان قیمت‌گذاری شدند
به گزارش شبکه خبری صداقت به نقل از فارس، حامل انرژی بنزین معمولی پس ازهدفمندی یارانه‌ها به دو قیمت سهمیه‌ای 400 و آزاد 700 تومان ارائه خواهد شد، همچنین قیمت سهمیه‌ای بنزین سوپر 500 و آزاد آن 800 تومان تعیین شده است.

بر اساس این گزارش گاز خودرو یا CNG نیز كه بر دو مبنای حجم و وزن سنجیده می‌شود در هر متر مكعب 300 تومان یا در هر كیلوگرم 405 تومان عرضه خواهد شد. این گزارش حاكی است ظرفیت مخازن بزرگ 75 لیتری CNG نصب شده روی خودروها 20 متر مكعب یا 13 كیلوگرم است.

بر این اساس گاز مایع یا LPG نیز از دیگر حامل‌هایی است كه افزایش قیمت خواهد داشت و قیمت آن در دو بخش حمل‌ونقل و مصارف خانگی (سیلندرهای 11 كیلویی) متفاوت خواهد بود. قیمت LPG كه ارزش سوختی بسیار بالاتری نسبت به CNG دارد در بخش حمل‌ونقل هر لیتر 300 تومان یا هر كیلو 540 تومان ارائه می‌شود. همچنین قیمت این حامل انرژی برای مصارف خانگی هر لیتر 100 یا هر كیلو 180 تومان است.

بر اساس این گزارش به دلیل ارزش بالای سوختی LPG و امكان استفاده آن در بخش‌های دیگر از پایان دی‌ماه به بعد به صورت كنترل‌شده و با كالابرگ ادامه خواهد یافت. در عین حال به ازای هر كیلوگرم به طور متوسط 120 تومان بابت هزینه حمل، توزیع و نوسازی سیلندر علاوه بر قیمت گاز به شركت‌های توزیع كننده تعلق خواهد گرفت.

این گزارش حاكی است، پیش از تغییر قیمت‌ها LPG در بخش حمل و نقل تقریبا به‎صورت رایگان توزیع می‌شد و تنها هر 6 ماه یك بار 3 هزار تومان بابت تست مخازن پرداخت می‌شده است. در عین حال قیمت توزیع گاز مایع خانگی به ازای هر كیلو تقریبا 77.2 تومان و به ازای یك سیلندر 11 كیلویی 850 تومان بوده است. در واقع با احتساب هزینه‌های حمل‌ونقل قیمت گاز مایع خانگی تقریبا 2.5 برابر شده است.

بر این اساس قیمت LPG باز و مخازن بیش از 11 كیلویی به ازای هر لیتر 300 و به ازای هر كیلو 540 تومان خواهد بود.

نفت سفید 100 تومان و نفت كوره 200 تومان قیمت‌گذاری شد

بر اساس این گزارش قیمت نفت‌گاز برای بخش‌های حمل و نقل، كشاورزی و صنعت به صورت سهمیه‌ای با كارت هوشمند سوخت 150 و به صورت آزاد 350 تومان ارائه می‌شود.

در عین حال قیمت نفت‌گاز نیروگاهی 350 تومان و نفت كوره نیروگاهی 200 تومان تعیین شده است. در عین حال نفت كوره حرارتی نیز 200 تومان و نفت سفید حرارتی كه بر اساس مصارف خانگی با كالابرگ ارائه می‌شود و سهمیه آن نیز به‎صورت منطقه‌ای تعیین شده است، به قیمت 100 تومان ارائه می‌شود.

این گزارش حاكی است بنزین معمولی برای حمل‌ونقل دریایی شناورهای صیادی به قیمت 400 تومان و برای شناورهای تفریحی و باری به قیمت 700 تومان ارائه می‌شود.

بر این اساس نفت‌گاز حمل و نقل دریایی صیادی به دو قیمت 150 و 350 تومانی سهمیه‌ای و آزاد ارائه می‌شود و این حامل برای شناورهای ایرانی با هر نوع كاربری در آب‌های بین‌المللی مشرف به كشورهای همسایه 350 تومان قیمت‌گذاری شده است.

همچنین نفت‌گاز دریای بانكرینگ (سوخت‌رسانی به كشتی‌ها) برای شناورهای ایرانی و خارجی با هر نوع كاربری در آب‌های بین‌المللی به نرخ بین‌المللی بانكرینگ و به نرخ روز دنیا كه به‏صورت هفتگی بر اساس قیمت‌های بین‌المللی تعیین می‌شود، ارائه خواهد شد.

در عین حال نفت‌گاز دریایی مسافربری داخلی كه سهمیه آن بر اساس تقسیم‌بندی ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت تعیین می‌شود به قیمت 150 تومان ارائه خواهد شد.

بر این اساس قیمت سوخت هواپیماهای شركت‌های داخلی نیز 400 تومان تعیین شده است.


صداقت 24 ساعته است
24 ساعته با صداقت باشید
منتشر شده در تاریخ ۱۳۸۹ يکشنبه ۲۸ آذر


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: