زمین خواران در کمین اراضی ملی پردیس


به گفته امینی مدیرعامل شهرجدید پردیس،در خصوص برخی از پرونده های زمین خواری كه مربوط به این شهر است، با آرایی در محاكم مواجه می شویم كه ضرورت همه جانبه نگری در آن وجود دارد.

شهر جدید پردیس كه در 30 كیلومتری مسیر تهران به رودهن واقع شده اكنون نزدیك به 50 هزار نفر جمعیت دارد و تا سال 1404 انتظار می رود در این شهر 400 هزار نفر اسكان یابند.
به گزارش خبرنگار صداقت نیوز، تاكنون شش پرونده شاخص در ارتباط با اراضی ملی پردیس در محاكم دادگستری وجود دارد و چنانچه مداخله سریع و دقیقی صورت نگیرد، ممكن است منافع بیت المال به مخاطره بیفتد.
گفتنی ست اسفند ماه 1388 ، با اقدام قاطع و قابل تحسین قوه قضاییه یكهزار و 200 هكتار از اراضی دولتی در شهرجدید پردیس از دست زمین خواران آزاد شد.
در همین حال ظرف دو روز گذشته با مداخله شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی و منابع طبیعی آرای مربوط به 130 هكتار از اراضی مذكور مورد بازنگری قرار گرفت، اما كماكان جای نگرانی وجود دارد.
با تمام اقدامات صورت گرفته اما برخی اعمال نفوذ ها می رود تا عرصه را همچنان بر زمین خواران باز بگذارد ، چنانچه به گفته امینی مدیرعامل شهرجدید پردیس ،در خصوص برخی از پرونده های زمین خواری كه مربوط به این شهر است، با آرایی در محاكم مواجه می شویم كه ضرورت همه جانبه نگری در آن وجود دارد.
وی تاكید كرد: مداخله رئیس قوه قضائیه در ارتباط با جلوگیری از ضرر و زیان وارده به حقوق بیت المال و حفظ منافع ملی در پرونده های زمین خواری اهمیت شایانی دارد.

منتشر شده در تاریخ ۱۳۸۹ پنج شنبه ۲۰ آبان


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: